סייסמולוגיה הנדסית

 • מאגרי נתונים לשימוש סייסמו הנדסי בישראל

  מאגרי הנתונים המצורפים כאן נבנו במהלך מחקר יישומי שמומן ע"י משרד המדע והטכנולוגיה, ופורסמו במאמר שעבר ביקורת עמיתים בכתב העת Seismological Research Letters. לפירוט על אופן בניית המאמרים ניתן לעיין במאמר (הפנייה מלאה בהמשך).

  המאגר הראשון, מאגר רעידות אדמה (eventDatabase.xlsx) הינו נגזרת של קטלוג הרעידות של ישראל, המתמקד ברעידות במגניטודה בעלת משמעות הנדסית.

  המאגר השני, מאגר התחנות (stationDatabase.xlsx), שהינו ניסיון ראשון בארץ, כולל מידע אודות תחנות הרשת הסייסמית הישראלית הפועלות כיום, או כאלו שפעלו, בעבר אבל רישומים שלהן נמצאים במאגר הרישומים שלנו. המידע הקיים לגבי התחנות הוא מיקומן הגיאוגרפי, המיכשור הנמצא בהן במידה שהמידע זמין, תאריך תחילת פעילותן, הליתולוגיה בפני השטח, העומק לגג חבורת יהודה וערך ה-Vs30 מהירות גלי גזירה ממוצעת של 30 המטרים העליונים של החתך. מאגר זה ממשיך להתעדכן עם מדידה של תחנות חדשות, ומומלץ להתעדכן מדי פעם.
  התעדכן לאחרונה: 28.4.21.

  המאגר השלישי, המשלב את השניים הקודמים (flatfile.xlsx), הינו מאגר אשר כל שורה בו הינה רישום של רעידה בתחנה מסויימת, וכולל מדדי מרחק שונים בין הרעידה לתחנה, מידע אודות התחנה, מידע אודות הרעידה, פילטרים בהם השתמשנו לעבד את הרישום, וכן מדדים של עצמת תנודות קרקע – ספקטרום פורייה וספקטרום תגובה. פירוט אודות העמודות ניתן למצוא בקובץ flatfile_column_details.txt
  התעדכן לאחרונה: 28.4.21.

  פירוט המחקר נמצא ב-
  Yagoda-Biran, G., S. K. Maiti, N. Wetzler, R. N. Nof, Y. Pashcur, and R. Kamai (2021). A Ground-Motion Database for Israel with Its Corresponding Point-Source Parameters, for Engineering Seismology Applications, Seismol. Res. Lett. XX, 1–11, doi: 10.1785/0220200477.